Trinkijeri: “zbog strpljenja došli smo do trijumfa”! Popović:”Koštao nas je pad koncentracije”

483

Juče je Novi Pazar izgubio od Partuzana sa 81:66 (22:23, 22:13, 16:15, 21:15), u utakmici četvrtog kola B grupe Superlige.

Crno-beli su bolje otvorili i u šestom minutu imali plus sedam (8:15), ali je Pazar prvu dionicu riješio u svoju korist (23:22).

Domaći tim je poslednji put vodio u 17. minutu (33:32), a držao je priključak do 33. minuta (59:65). Krajnjih 15 razlike (66:81) je i najveća prednost Partizana tokom čitavog susreta.

Goste je predvodio Novica Veličković sa 16 poena, a pratili su ga Rade Zagorac sa 12 i Ognjen Jaramaz sa 10 poena. Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Sead Hadžifejzović sa 18, Tarik Brunčević sa 14 i Marko Radonjić sa 13 poena.

Meč u dvorani Pendik pratilo je oko 1.700 gledalaca. Partizan je zadržao lidersku poziciju u B grupi sa sve četiri pobjede, dok je četvrtoplasirani Pazar na skoru 1/3.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri ocjenio je posle današnje pobjede njegove ekipe nad Novim Pazarom da su crno-beli prije svega zbog strpljenja došli do trijumfa.

“Čestitam Oliveru (Popoviću) i njegovoj ekipi na hrabroj, tvrdoj i poštenoj igri. Tako sam i mislio da će biti. Pogadjali su teške šuteve, ali mi smo bili strpljivi i u trenucima dok smo se mučili u napadu. Nije bilo lako”, rekao je Trinkijeri novinarima posle utakmice.

“Koštao nas je pad koncentracije u drugoj četvritini. Oni su držali jaku odbranu na šta mi nismo mogli da odgovorimo. Kažnjavali su svaku našu grešku i u odbrani u napadu. Imali smo dobar pristup i dali smo maksimum”, rekao je Oliver Popović.

Partizan je današnjim trijumfom zadržao maksimalan učinak u Superligi Srbije, pa je tako prvi u Grupi B, dok je Novi Pazar poslednji sa jednom pobedom iz četiri utakmice.
Novi Pazar u narednom kolu dočekuje ekipu Dinamika, a Partizan gostuje Slobodi.