POBJEDA – Pazaru derbi i ABA 2 !!!

1034

Košarkaši Novog Pazara savladali su večeras ekipu Dinamika sa 83:71 (17:22, 21:20, 18:10, 27:19), a tom pobjedom u poslednjem kolu Košarkaške lige Srbije obezbjedili su drugo mjesto i učešće u ABA 2 ligi naredne sezone.

S obzirom na poraz u prvom dijelu sezone u Beogradu (72:80), Pazarcima je za drugo mjesto trebala pobjeda razlikom većom od osam poena, ali je Dinamik u prvom poluvremenu, u 18. minutu, imao 11 poena prednosti (26:37).

Novi Pazar je prvi put poveo u 23. minutu (43:42), potrebnu razliku prvi put je dostigao u 33. minutu (63:54), a 32 sekunde pre kraja bilo je maksimalnih plus 16.

Domaćina su do pobjede predvodili Marko Radonjić sa 25 i Nemanja Krstić sa 18 poena, a pratili su ih Nikola Vujović sa 13 i Aleksej Nešović sa 12 poena.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Dušan Kutlešić sa 17 poena, Mirko Đerić dodao je 14, dok je Andrija Stevanović upisao 13 poena.

Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je više od 2.000 gledalaca.

Obe ekipe će u nastavku sezone igrati u Superligi za prvaka države, u kojoj će učestvovati osam najboljih klubova iz KLS i predstavnici Srbije u ABA ligi – Crvena zvezda, Partizan, Mega i FMP.