Strašan otpor OKK Novi Pazar, Mega teško do pobjede

474

U veoma uzbudljivoj utakmici košarkaši Mege savladali su OKK Novi Pazar sa 97:95. Mega je dominirala u prvom poluvremenu i stekla 18 poena prednosti u jednom trenutku.

Ekipa Mege Bemax zabilježila je prvu pobjedu u B grupi KLS Superlige, savladavši Novi Pazar “tijesnim” rezultatom! U prvom poluvremenu se činilo da će to biti rutinska pobjeda ekipe Dejana Milojević. Međutum košarkaši Pazara su odigrali fenomenalnu treću četvrtinu i poveli početkom poslednjeg perioda sa +5. Posle nedosuđenog faula nad Vujovićem Pazarci su dobili tri tehničke greške a isključen je Simeunović i Mega se ponovo povela na 10 poena razlike. Ni to nije omelo naše košarkaše pa su na kraju došli u situaciju da posle penal završnice pokušaju da dođu do pobjede ili eventualno produžetka. OKK Novi Pazar je preko Numanovića promašio šut za izjednačenje, bacanja za pobjedu pogodio je Čarapić.

Prilazio je Novi Pazar na poen ili dva razlike, ali igrači Mege u penal završnici su bili maksimalno koncentrisani.

MEGA: Mišković 19 (3sk, 3as), Ilić 16 (7sk, 2blk), Čarapić 15 (4as), Ašćerić 10 (4sk, 6as), Bitadze 10 (4sk), Mokoka 9 (4sk, 5as), Atić 8 (10sk, 5as, 4ukr, 2blk), Fundić 8, Marjanović 2.

NOVI PAZAR: Krstić 26 (9sk), Hadžifejzović 16 (6sk, 3as), Radonjić 13 (6sk, 6as), Brunčević 10 (6sk), Vujović 8 (6sk, 6as, 4izg), Nešović 7, Simeunović 6, Berbakov 5 (3sk, 3as), Numanović 4.