Aldin Ćatović, dvostruki mlađejuniorski prvak Srbije u atletici

380

U okviru Prvenstva Srbije u dvorani za mlađe juniore i juniorke, održanog u Beogradu, mladi atletičar Aldin Ćatović iz Novog Pazara ostvario je izuzetan uspeh osvojivši dve zlatne medalje.

Prvog dana takmičenja na stadionu Banjica, Ćatović se izdvojio svojim izvanrednim performansama. U disciplini na 1.500 metara, dominirao je trkom koju je završio sa vremenom od 4:05,18 minuta, ostavljajući konkurenciju daleko iza sebe. Njegov klupski kolega, Kaid Koca, takođe je pokazao zavidno trkačko umijeće završivši četvrti sa vremenom od 4:24,77.

Istog dana, drugi predstavnik Novog Pazara, Amin Ajdinović, takođe je zaslužio pažnju svojim nastupom u skoku uvis, osvojivši srebrnu medalju sa impresivnih 1,88 metara.

Ćatović je nastavio svoj trijumfalni pohod i drugog dana takmičenja, ovog puta u disciplini na 800 metara. Sa vremenom od 1:55,63 minuta, potvrdio je svoj status prvaka, dodavši još jedno zlato svojoj impresivnoj kolekciji. U istom dahu, Koca je ponovo pokazao svoje atletske sposobnosti osvajanjem drugog mesta na 3.000 metara sa vremenom od 9:36,59.

Ovaj događaj ne samo da je učvrstio poziciju Aldina Ćatovića kao jednog od najperspektivnijih mladih atletičara u Srbiji, već je i pokazao snagu i potencijal Atletskog kluba Novi Pazar u razvoju mladih talenata. Očekuje se da će Ćatović nastaviti da postiže značajne uspehe na domaćoj i međunarodnoj sceni, noseći ime svog kluba i grada s ponosom.