Barselona ponovo prvak Španije!

928

Fudbalski klub Barselona opravdala je ulogu favorita u meču protiv Levantea a nakon pobjede od 1:0 na Kamp Nou stadionu postala zvanično prvak Španije za sezonu 2018/2019.

Imala je Barselona svoje šanse u prvom poluvremenu, ali je prednost stekla tek u drugom poluvremenu, ulaskom Lionela Mesija, koji je zamjenio Felipea Kutinja.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice, iako je bilo prilika s obje strane do kraja meča. Gosti su čak dva minuta prije kraja imali priliku da pokvare slavlje navijačima Blaugrane, koji su ispunili stadion do posljednjeg mjesta čekajući proslavu, međutim domaćin je imao sreće, pa je rezultat do kraja meča ostao nepromjenjen.

Lionel Mesi je još jednom ispisao istoriju, jer je postao prvi igrač Barselone koji je osvojio titulu spanskog prvaka 10 puta.

Iako je do kraja La lige ostalo još tri kola Barselona nakon ove pobjede ima 9 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletiko, bolji gol razliku i međusobni skor, što im je donijelo titulu prvaka već nakon 35. kola.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka igrači su ostali na terenu da proslave titulu sa svojim navijačima.