Crna Gora u nadoknadi do pobjede nad Bugarskom

485

Možda je baš ovakva pobjeda trebala crnogorskim fudbalerima – herojska, sa ogromnom željom da se prevaziđu sopstvene mogućnosti, da se neutrališe i to što je pola sata protivnik imao igrača više.

”Sokoli” su savladali Bugarsku 2:1 za drugi trijumf u kvalifikacijama za Euro, time su i nastavili da sanjaju da mogu do jednog od prva dva mjesta u grupi G.Koliko je to realno, tek treba da se vidi, ali večeras je Crna Gora zaslužila aplauze i priznanje.Ne toliko za igru koliko za energiju u posljednjih petnaestak minuta kada je, iako je trpjela šanse protivnika, vjerovala da može do tri boda i za to je na kraju nagrađena.

Nacionalni tim je nagradio Stevan Jovetić pogotkom u 96. minutu na centaršut Dritona Camaja, pa je situacija u grupi nešto povoljnija nego poslije remija u Kaunasu u četvrtak.Crna Gora je u prvom poluvremenu bila bez ideje, a onda je u 43. minutu stvorila prvu šansu kada je Marko Bakić šutirao pravo u bugarskog golmana.Tri minuta kasnije je naša selekcija povela golom Stefana Savića, a utakmica se okrenula u 59. minutu.Tada je Igor Vujačić dobio drugi žuti karton, skrivio penal, ali je “novi život” Crnoj Gori dao golman Milan Mijatović koji je odbranio šut Despodova.Bugarska je potom pritiskala, izjednačila u 79. preko Borukova, ali je crnogorski tim odbijao da se preda…

Jovetić je zatresao prečku prije velikog naleta protivnika koji je imao tri šanse za preokret, da bi 96. minut donio vulkan emocija na stadionu pod Goricom.Jovetić je otvorio akciju, dočekao pravovremen centaršut Camaja i zatresao mrežu…