Join our community of SUBSCRIBERS and be part of the conversation.

To subscribe, simply enter your email address on our website or click the subscribe button below. Don't worry, we respect your privacy and won't spam your inbox. Your information is safe with us.

32,111FollowersFollow
32,214FollowersFollow
11,243FollowersFollow

News

Nedjelja, 6 Jula, 2025

Dvadesetogodišnja Ajla Vuković poginula u tragičnoj nesreći u Americi

Share

Ajla Vuković (20), mlada djevojka porijeklom iz Kuprešana kod Jajca, tragično je izgubila život u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u američkoj saveznoj državi Ohio. Nesreća se dogodila u petak, u ranim jutarnjim satima, u nizu sudara koji je obuhvatio ukupno 13 vozila, a u kojem su život izgubile najmanje četiri osobe.

Prema izvještajima lokalnih medija, Ajla je spavala na zadnjem sjedištu automobila kada je prikolica teretnog kamiona udarila u vozilo u kojem se nalazila. Udarac je bio tako snažan da je prouzrokovao trenutnu smrt Ajle i još nekoliko putnika. Incident je izazvao lančanu reakciju koja je uključivala više vozila, a vatrogasne jedinice iz deset stanica brzo su stigle na mjesto nesreće. Više od 100 vatrogasaca učestvovalo je u spasilačkoj akciji, dok je nekoliko povrijeđenih prebačeno u obližnje bolnice.

Ajla je živjela u američkom gradu Utica, ali je kobnog dana bila na putu prema Iowi, gdje je planirala prisustvovati bosanskohercegovačkom festivalu. Njena porodica je s tugom potvrdila vijest o njenoj smrti, izražavajući nevjericu i bol zbog gubitka voljene kćerke.

Prijatelji i rodbina opisuju Ajlu kao nevjerovatno srdačnu i dragu osobu, čiji je osmijeh svima uljepšavao dan. Bila je aktivna članica svoje zajednice i često je volontirala, posebno pomažući mlađima. Njen vedar duh ostavio je neizbrisiv trag u životima onih koji su je poznavali.

Njena smrt predstavlja veliki gubitak za cijelu bosanskohercegovačku zajednicu u SAD-u. Prijatelji, rodbina i poznanici su se oprostili od Ajle putem društvenih mreža, izražavajući bol i tugu zbog njenog preranog odlaska. Mnogi su napisali emotivne poruke, moleći za njenu dušu i izražavajući saučešće njenoj porodici.

Ajlina kuma Izeta Spahić, uz duboko izražavanje tuge, napisala je:

“Ljepoto kumina, osmijeh moj dragi. Ne mogu da vjerujem da te više nema među nama. Da ti se dragi Allah smiluje, oprosti sve grijehe i podari lijepi Džennet. Familiji i svima koji su te znali i voljeli, sabur. Svi smo Allahovi i svi se Njemu vraćamo.”

Emil Hodžić Boško, Ajlin prijatelj iz folklorne grupe, izrazio je svoju bol riječima:

“Volio sam te. Folklor te je volio. Svi su te voljeli. Bila si tako nevjerojatna osoba, uvijek nasmijana i vesela. Da ti Allah podari najljepši Džennet, voljena naša Ajla.”

Slični članci

Local News