Ehad Dautović iz Rožaja osvojio prvo mjesto u kik light boksu na Evropskom kupu u Sarajevu

317

Sarajevo, 14. april – Na nedavno održanom Evropskom kupu u kik boksu u Sarajevu, Ehad Dautović, reprezentativac Crne Gore i član kik boks kluba “Warriors” iz Rožaja, osvojio je zlatnu medalju u disciplini kik light boks. Turnir, koji se održavao od 11. do 14. aprila, okupio je preko 1100 boraca iz više od 15 zemalja.

Dautović je u prvom kolu nadmašio protivnika iz Makedonije, u polufinalu se susreo s borcem iz Srbije, da bi u finalu demonstrirao superiorne vještine protiv suparnika iz Crne Gore. Njegova dominacija u ringu kulminirala je lakoćom kojom je savladao finalnog protivnika, čime je osigurao prestižno prvo mjesto.

Ostali članovi kluba također su ostvarili zapažene rezultate. Ishak Agović prošao je prve dvije runde sa pobjedama nad protivnicima iz Bosne i Makedonije, ali je u finalu, nakon neizvjesne borbe i nokdauna u trećoj rundi, izgubio od borca iz Srbije usled podijeljene sudijske odluke.

Iako nisu svi članovi “Warriors” kluba završili sa medaljom, Gano Nurković, Emin Kurpejović i Daris Muratović osvojili su bronzane medalje, a Iman Škrijelj je kući odnio srebrnu medalju.

Naredno veliko takmičenje za članove kluba bit će Državno prvenstvo zakazano za 27. april u Tivtu, gdje se očekuje još jedan impresivan nastup ovih vrhunskih sportista.