Englezi ne mogu da vjeruju: Odigrao utakmicu karijere, a cijeli dan nije ništa jeo ni pio

1128

West Ham ne odustaje od borbe za Ligu prvaka i nakon dva uzastopna poraza ovaj tim je upisao važna tri boda. Londonski klub je pobijedio u gostima protiv Burnleyja i to sa 2:1.

Burnley je odlično otvorio meč i poveo u 19. minuti golom Wooda, ali je potom West Ham za samo deset minuta uspio da dođe do potpunog preokreta na Turf Moor stadionu.
Gosti su poravnali već u 21. minuti kada je Antonio postigao pogodak za 1:1. U 29. minuti već je bilo 2:1 za goste. Benrahma je bio asistent, a svoj drugi gol na utakmici postigao je Antonio koji je tako donio pobjedu svojoj ekipi.

Međutim, navijači West Hama su za igrača utakmice izabrani Benrahmu koji je odigrao zaista odličan meč. Upisao je jednu asistenciju, ali je jednostavno “letio” po terenu.

No, ono što je najviše oduševilo englesku javnost jeste činjenica da Benrahma posti mjesec ramazan, te da je u toku prvog poluvremena uspio samo da popije malo vode i pojede bananu kako bi iftario.

Navijači West Hama bili su u čudu kako je Benrahma odigrao takvu utakmicu, a da pritom cijeli dan nije ništa jeo niti pio. Utakmica je kratko prekinuta u 36. minuti kako bi ovaj fudbaler mogao da iftari što je čini se postala tradicija u Premiershipu.

Ovaj 25-godišnji Alžirac posti od samog početka ramazana i veoma zgusnut raspored u Premiershipu mu uopšte ne pravi problem što je sigurno za svaku pohvalu.

Benrahma je u West Ham stigao na ljeto prošle godine iz Brentforda na posudbu. No, nakon samo pola godine londonski klub je odlučio da otkupi njegov ugovor za 23 miliona eura nakon što je ovaj fudbaler oduševio svojim igrama.

On je ove sezone u dresu West Hama upisao 32 nastupa u svim takmičenjima i uspio je postići dva gola i dodati još šest asistencija prenosi sportplus.ba