Karatisti kluba Feniks iz Novog Pazara ostvarili su izvanredan rezultat na kvalifikacijama za Kup Srbije, održanim u Čačku, osvojivši ukupno 14 medalja u konkurenciji poletaraca, pionira i nada.
U sastavu od 22 takmičara rođenih između 2012. i 2017. godine, mladi Novopazarci pokazali su izuzetnu formu i borbenost, osvojivši tri zlatne, četiri srebrne i sedam bronzanih medalja.
Zlatne medalje
Najsjajnija odličja poneli su:
-
Imran Hasanović – borbe do 50 kg (nade, 2012),
-
Ajna Duštinac – kate, pionirke 2015. godište (D klasa),
-
Lejla Prtinac – kate, pionirke 2015. godište (E klasa).
Srebrne medalje
Srebro su osvojili:
-
Jusuf Ejupović – borbe do 50 kg (nade, 2012),
-
Ali Fazlić – borbe do 55 kg (nade, 2012),
-
Adian Fazlić – borbe preko 55 kg (nade, 2012),
-
Sumeja Čalaković – kate, pionirke 2015. godište (E klasa).
Bronzane medalje
Bronzanim odličjima okitili su se:
-
Hamza Mujagić – borbe do 37 kg (nade, 2013),
-
Ahmed Gegić – borbe do 35 kg (pioniri, 2014),
-
Ajša Mujagić – kate (nade, 2012, D klasa),
-
Amar Dervišević – kate (nade, 2012, E klasa),
-
Kozma Roglić – kate (pioniri, 2014, B klasa).
Ekipno, bronzane medalje u borbama osvojili su Ejupović, Hasanović i braća Fazlić, dok su u katama ekipni uspjeh ostvarile Ajna Duštinac, Lejla Prtinac i Sumeja Čalaković.
Ovim rezultatima, mladi karatisti Feniksa još jednom su potvrdili da je Novi Pazar rasadnik talenata i da se predanim radom i timskim duhom mogu ostvariti vrhunski rezultati i na državnom nivou.
Treneri kluba ističu da su ponosni na disciplinu, trud i sportski duh koje su njihovi učenici pokazali tokom takmičenja.
