Četvrtak, 15 Januara, 2026

Gaćinović pred Radnički 1923: “Najteži meč do kraja polusezone, ali spremni smo”

Share

Trener Novog Pazara Vladimir Gaćinović poručio je da će duel 16. kola Super lige Srbije protiv Radničkog 1923 u Kragujevcu biti jedan od najzahtjevnijih izazova za njegov tim do kraja jesenjeg dijela sezone. Gaćinović ističe da je ekipa radila u otežanim uslovima zbog lošeg vremena i treniranja na vještačkoj podlozi u Šutenovcu, ali naglašava da je zadovoljan angažmanom i posvećenošću fudbalera.

  • “Vrijeme nas jeste omelo, ali moram da pohvalim momke – radili su naporno i disciplinovano. Nadam se da će u Kragujevcu izgledati jednako borbeno”, rekao je trener Pazaraca na konferenciji za medije održanoj na Gradskom stadionu.

Utakmica na stadionu “Čika Dača” igra se u nedjelju od 16:30. Gaćinović očekuje otvoren meč, uz već prepoznatljiv stil oba tima: “Naši dueli su gotovo uvijek na gol više. Volio bih da tako bude i ovog puta. Najavljuju i snijeg, ali to neće biti presudno. Idemo protiv sjajne ekipe, vjerovatno sa najviše internacionalaca u ligi. Spremni smo.”

Trener je potvrdio da će gotovo svi igrači biti u konkurenciji: “Jedino ne možemo računati na Jovana Maneva. Ahmed Hadžimujović i Semir Alić imaju sitnije povrede, ali vjerujem da će biti spremni.”

Odbrambeni fudbaler Filip Bačkulja naglašava da Radnički 1923 posjeduje veliki individualni kvalitet, posebno u fazi napada.

  • “Prošle sezone sam bio strijelac protiv njih, ali sada mi je fokus samo na timskoj igri. Očekujem čvrst meč i nadam se pozitivnom rezultatu. Vjerujem da ćemo imati veliku podršku naših navijača, kao i uvijek”, istakao je Bačkulja.

Slični članci

Local News