Hamad Međedović

Hamad Međedović se plasirao u glavni žreb Masters turnira u Madridu

648

Mladi novopazarski teniser, Hamad Međedović, uspešno je prebrodio kvalifikacije i izborio mjesto u glavnom žrebu prestižnog Masters turnira u Madridu, ostvarivši impresivan uspeh pobedom nad Argentincem Fransiskom Komesanjom rezultatom 6:4, 6:1.

Međedović, trenutno 130. na ATP rang listi, suočio se s izazovom već u prvom gemu kada je izgubio svoj servis, ali je brzo preokrenuo situaciju, ne dozvoljavajući Komesanji, 96. igraču sveta i 21. nosiocu kvalifikacija, nijednu priliku za brejk tokom ostatka meča. Odlučujuće trenutke meča obeležila su dva brejka u svakom setu kojima je Međedović osigurao svoje mesto u glavnom delu turnira.

Utakmica je trajala svega 66 minuta, a Međedovićeva dominacija na terenu je bila očigledna, pokazujući da je spreman za izazove koji ga očekuju na šljaci madridskog kompleksa. Turnir počinje u sredu i igra se za ukupni nagradni fond od 9.249.713 evra, što će biti prilika za Međedovića da se nadmeće s nekim od najboljih svetskih tenisera.