Hamad Međedović

Hamad Međedović se plasirao u glavni žreb Mastersa u Rimu – Nagradni fond od 9.094.379 evra

786

Srpski teniser Hamad Međedović uspeo je da se plasira u glavni žreb prestižnog Masters turnira u Rimu, nakon što je uspešno savladao Amerikanca Džefrija Džona Vulfa. U finalu kvalifikacija, koje je trajalo samo 76 minuta, Međedović je pokazao izvanrednu igru i pobedio u dva seta, rezultatom 6:1, 6:4.

Ovaj mladi 20-godišnji teniser, trenutno 121. na ATP listi, pokazao je svoju dominaciju već u prvom setu, gde je iskoristio obe brejk šanse i brzo poveo sa 5:0, završivši set u svoju korist bez većih problema. Drugi set bio je nešto izjednačeniji, ali je ključni trenutak došao u devetom gemu, kada je Međedović iskoristio četvrtu brejk priliku i oduzeo servis Vulfu, koji je bio postavljen za desetog favorita kvalifikacija.

Pobeda nad Vulfom, koji je 101. igrač sveta, sigurno će dodati samopouzdanje Međedoviću pred nadolazeće izazove na šljaka terenima glavnog žreba. Masters turnir u Rimu, jedan od najprestižnijih na šljaci, ove godine ima nagradni fond od 9.094.379 evra.