Hamad Međedović u finalu kvalifikacija za Rolan Garos, savladavši Filipa Krajinovića

772

PARIZ – Teniser Hamad Međedović, ostvario je zapažen uspjeh plasiravši se u finale kvalifikacija za prestižni teniski turnir Roland Garros. Međedović, koji trenutno zauzima 134. mjesto na ATP listi, uspio je u drugom kolu kvalifikacija pobijediti sunarodnjaka Filipa Krajinovića, koji je 761. na ATP listi, rezultatom 7:5, 7:6(2).

Meč koji je trajao dva sata odigran je na crvenoj zemlji u Parizu, gdje su oba tenisera pokazala izvanredne vještine i borbenost. Međedović je u prvom setu uspio prelomiti set u svoju korist napravivši ključni break u 11. gemu, nakon čega je zadržao svoj servis i poveo s 1:0 u setovima.

Drugi set bio je neizvjestan do samog kraja. Krajinović je pokušao preokrenuti situaciju oduzimanjem servisa Međedoviću u šestom gemu, ali je Međedović uspio odmah uzvratiti i ponovo izjednačiti. Nervozni završetak seta, uključujući propuštene break i set lopte Krajinovića, odveo je meč u tie-break. U tie-breaku, Međedović je dominirao i zasluženo se plasirao u sljedeću rundu.

Za ulazak u glavni žrijeb Roland Garrosa, Međedovića čeka meč protiv Francuza Geoffroya Blanca, koji je 277. na ATP listi, a koji je u svom meču bio bolji od hrvatskog tenisera Duje Ajdukovića.