fk novi pazar adem ljajic

Het-trik Adema Ljajića nedovoljan za pobjedu Novog Pazara protiv TSC-a

922

U uzbudljivom derbiju 28. kola Super lige Srbije, fudbaleri Novog Pazara doživjeli su poraz od gostujuće ekipe TSC-a rezultatom 3:4, uprkos herojskoj igri i het-triku Adema Ljajića.

Utakmica je počela dinamično, s ranim golom Miloša Pantovića za TSC u devetoj minuti, što je najavilo žestoku borbu na terenu. Novi Pazar, podstaknut domaćom publikom od otprilike 3.000 gledatelja, brzo je uzvratio udarac zahvaljujući Ljajiću, koji je prvo izjednačio u 11. minuti, a zatim doveo svoj tim u vodstvo iz jedanaesterca samo četiri minute kasnije.

TSC je uspio izjednačiti preko Aleksandra Ćirkovića u 24. minuti, čime je završeno prvo poluvrijeme bez očekivanog lidera. Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja, s Ivanom Milosavljevićem u glavnoj ulozi, koji je postigao dva brza gola za TSC, osiguravši im prednost koju Novi Pazar nije uspio nadoknaditi uprkos Ljajićevom het-triku zaključenom u nadoknadi vremena.

Pazar je utakmicu završio s deset igrača na terenu nakon što je Ebenezer Anan dobio crveni karton u 88. minuti, dodatno otežavajući situaciju za domaći tim.

Nakon ovog kola, TSC zauzima treću poziciju na tabeli sa 59 bodova, dok Novi Pazar ostaje osmi sa 35 bodova. Predstojeće kolo donosi nove izazove, s Novim Pazarom koji gostuje Partizanu, dok TSC dočekuje Čukarički, obećavajući još jedan uzbudljiv vikend bosanskog fudbala.