Nedjelja, 10 Maja, 2026

Hrvatska: Ubio šefa krim policije u kafiću pa pucao u sebe

Share

Hrvatsku je jutros potresla tragedija koja se dogodila u jednom kafiću u Krapini, gdje je u pucnjavi ubijen visoki policijski službenik, dok je napadač nakon zločina pokušao sebi oduzeti život. Prema informacijama koje je potvrdila Policijska uprava krapinsko-zagorska, incident se dogodio jutros oko 8:10 sati. U pucnjavi je smrtno stradao policajac rođen 1974. godine, a prema navodima hrvatskih medija riječ je o Robertu Grilecu, voditelju Službe kriminalističke policije PU krapinsko-zagorske.

Kako prenosi hrvatski portal Index, na Grileca je pucao muškarac istog godišta, nakon čega je izašao iz objekta i pucao sebi u glavu. Na mjesto događaja ubrzo su stigli pripadnici policije, hitne pomoći i druge nadležne službe. Teško ranjeni napadač hitno je transportovan helikopterom u Kliničku bolnicu Dubrava u Zagrebu, gdje mu se ljekari bore za život.

Prema dosadašnjim informacijama, ubijeni policijski službenik u trenutku napada nije bio na dužnosti. Motiv ovog stravičnog zločina za sada nije poznat, a policija provodi opsežnu istragu kako bi utvrdila sve okolnosti pucnjave.

Slični članci

Local News