Ponedjeljak, 7 Jula, 2025

„I dalje je tražimo od haustora do haustora“: Otac i nana nestale Džane Bogućanin uputili emotivan apel

Share

Porodica i zajednica se suočavaju s neizvjesnošću nakon nestanka petnaestogodišnje Džane Bogućanin, djevojčice porijeklom iz Sjenice, ali čiji su roditelji jedan kratak period živjeli u Novom Pazaru, koja je nestala 16. decembra u njemačkom gradu Ofenbahu. Od trenutka njenog nestanka, porodica, policija i šira javnost čine sve kako bi je pronašli, dok se apel za pomoć širi putem društvenih mreža.

Prema riječima njenog oca, Džana je posljednji put viđena ispred škole “Geschwister-Scholl” neposredno nakon završetka nastave. Svjedoci su izjavili da su dva starija muškarca bila u njenoj blizini te da su djevojčice iz grupe, u kojoj je bila i Džana, pobjegle nakon što je jedan od muškaraca izvadio pištolj. Policija trenutno analizira snimke sigurnosnih kamera i pokušava locirati njen mobilni telefon, ali telefon je ugašen, što dodatno otežava potragu.

Nana nestale djevojčice apelovala je na javnost da se uzdrži od širenja lažnih informacija, koje ometaju potragu i stvaraju dodatni pritisak na porodicu. Naglasila je da će porodica prva podijeliti bilo kakve nove informacije te moli za strpljenje i podršku.

Neki ljudi pišu lažne komentare da je Džana pronađena, što nam samo komplikuje potragu. Molim sve da razmisle prije nego što napišu nešto neprovereno. Jako nam je važno da je nađemo živu i zdravu – izjavila je nana sa suzama u očima.

Dodala je da će porodica prva objaviti bilo kakve nove informacije:

Kada budemo imali nešto konkretno, mi ćemo obavestiti javnost. Sada je najvažnije da se svi fokusiramo na njeno pronalaženje i da ne širite dezinformacije.

Otac djevojčice, u izjavi za Sandžak Danas, zahvalio se svima koji su se uključili u potragu i izrazio nadu da će njegova kćerka biti pronađena živa i zdrava. Istakao je da porodica pretražuje svaku zgradu, od haustora do haustora, i pozvao sve na odgovornost prilikom dijeljenja informacija kako bi se izbjegle nepotrebne komplikacije.

Tražimo je od haustora do haustora, a mnogo je lažnih informacija i dojava koje nas samo ometaju. Želim da se zahvalim svima koji su se uključili u potragu i pokrenuli akcije. Meni je jedino važno da je pronađemo živu i zdravu – rekao je otac kroz suze.

Policija u Ofenbahu je u potpunosti angažovana na slučaju. Osim pregleda snimaka kamera, pozivaju se i svi svjedoci da se jave s bilo kakvim korisnim informacijama. Džana je visoka 1,60 metara, ima dugu smeđu kosu, a u trenutku nestanka nosila je crnu jaknu, crni ruksak i crne patike. Svi koji imaju informacije mogu se obratiti policiji u Ofenbahu na broj telefona 069 8098-1234.

Nestanak Džane izazvao je šok i tugu ne samo u Ofenbahu nego i u Novom Pazaru. Brojni građani putem društvenih mreža izražavaju solidarnost i dijele apele za pomoć. Dobrovoljci su organizirali timove kako bi pomogli u potrazi, a mnogi se nadaju brzom i sretnom ishodu.

Porodica Bogućanin zahvaljuje se svima na podršci i nadi da će Džana uskoro biti pronađena. Svaki trenutak je od ključne važnosti, a njihova jedina želja je da se petnaestogodišnja djevojčica vrati kući živa i zdrava.

Slični članci

Local News