U pretposljednjem, 29. kolu Srpske lige Zapad, fudbaleri Jošanice su igrali bez golova, 0:0, protiv Takova u Gornjem Milanovcu. Ovaj rezultat praktično je osigurao Jošanici opstanak u trećem rangu natjecanja.
Kolo prije kraja prvenstva, Jošanica zauzima 12. mjesto na tabeli s tri boda više od Tutina i znatno boljom gol razlikom (+16).
“Izgledalo je kao da je opstanak nemoguća misija, ali smo se skupili i napravili veliku stvar za novopazarski nogomet,” izjavio je trener Jošanice, Izet Ljajić.
Na dnu tabele, najslabiji tim lige, Mihajlovac, s samo 19 bodova, ispao je među zonaše, zajedno s Vrelo Sportom, koji zauzima pretposljednje, 15. mjesto s 24 boda, i Slogom 33 iz Petrovca na Mlavi sa 26 bodova. Skoro sigurno će im se pridružiti Tutin, koji trenutno drži 13. poziciju s 30 bodova.
Na vrhu tabele, Borac 1926 iz Čačka s 73 boda postao je prvak lige i novi prvoligaš. U posljednjem, 30. kolu Jošanica dočekuje Slogu 33, dok Tutin igra protiv Vrelo Sporta.

