Ponedjeljak, 7 Jula, 2025

Kamion iz Novog Pazara izazvao tragediju: Jedna osoba stradala, dvije teško povrijeđene

Share

Na autoputu između Nove Gradiške i Okučana, juče u ranim jutarnjim satima dogodila se teška saobraćajna nesreća koja je odnijela jedan život. Prema prvim pretpostavkama, vozač kamiona novopazarskih registarskih oznaka je, zbog umora, zaspao za volanom.

U tom trenutku kamion je udario u zaštitne ograde i popriječio se na cesti, što je izazvalo ozbiljnu nesreću.

Kombi, koji je išao neposredno iza kamiona, nije uspio da na vrijeme zakoči i udario je direktno u prikolicu kamiona. Vozač kombija je na mjestu poginuo, dok su dvije osobe zadobile povrede i prevezene su u bolnicu.

Nesreća se dogodila nešto poslije dva sata ujutro, a policijski uviđaj još uvijek traje. Očekuje se da će više informacija biti dostupno nakon detaljnije istrage o uzrocima nesreće.

U toku je raščišćavanje saobraćaja na ovoj dionici puta, a vozačima se savjetuje oprez zbog mogućih zastoja i usporene vožnje.

Hrvatska policija apeluje na sve vozače da se pridržavaju saobraćajnih propisa i ne voze ukoliko su umorni, kako bi se izbjegli slični tragični incidenti.

Slični članci

Local News