Pogledajte za koga je navijala supruga kapitena Albanije – Srpkinja Alisa Milenković!
Kapiten fudbalske reprezentacije Albanije, Berat Đimšiti, nakon istorijske pobjede nad Srbijom u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026, otkrio je ne samo emocije koje su ga preplavile, već i detalj koji je izazvao pažnju javnosti – njegova supruga je Srpkinja, Alisa Milenković.
Đimšiti je za medije kazao da je utakmica nosila poseban emotivni naboj:
„Emocije prije utakmice bile su ogromne. Imam iskustva u fudbalu, znam kako da se nosim s pritiskom, ali ovo je bilo nešto sasvim drugačije. Sve se dešavalo blizu mjesta gdje žive moji baka i djed. Još nismo potpuno ostvarili svoj san, ali emocije su bile snažne — ljudi iz cijelog svijeta pratili su nas i učinili smo ih sretnima.“
Dodao je da je pritisak pred duel sa Srbijom bio jači nego u finalu Lige Evrope.
„Želio sam pobjedu. Pritisak je bio veći nego ikada. Nakon utakmice sreo sam Samardžića, rekao je da imamo sjajan tim i da igramo veoma tehnički. To mi je mnogo značilo.“
„Prva poruka bila je od supruge“
Kapiten Albanije nije krio ponos na cijelu ekipu, posebno istakavši svog dugogodišnjeg saigrača Ajetija:
„Poznajem ga još od 15. godine, zajedno smo igrali u Švajcarskoj. Obojica smo odlučili da igramo za Albaniju i već više od decenije nosimo isti dres. Cijeli tim je dao sve od sebe — to je uspjeh svih nas.“
Na pitanje o podršci nakon meča, Đimšiti je otkrio da mu je prva čestitka stigla upravo od supruge Alise:
„Prva poruka bila je od nje i od porodice. Stiglo ih je mnogo, ali one od najbližih su najvažnije.“
Kada su novinari spomenuli da je njegova supruga Srpkinja, Đimšiti je kratko odgovorio:
„Supruga? Supruga je uz mene.“
Njegova jednostavna, ali snažna izjava izazvala je lavinu komentara na društvenim mrežama — od onih koji su pohvalili ljubav bez granica, do onih koji su ovu vezu nazvali „simbolom mira na Balkanu“.
Podsjetimo, fudbaleri Srbije doživjeli su jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji — Albanija je slavila u Leskovcu sa 1:0, čime je preuzela lidersku poziciju u grupi kvalifikacija za Mundijal 2026.
