Košarkaši Novog Pazara izgubili od gostujućeg Metalca sa 84:85

232

U uzbudljivom susretu desetog kola Košarkaške lige Srbije (KLS), košarkaši Novog Pazara su doživjeli tijesan poraz od gostujućeg tima Metalca sa rezultatom 84:85. Utakmica, odigrana u Dvorani Sportske akademije Douš, bila je prava poslastica za ljubitelje košarke, s oko 300 prisutnih gledatelja koji su svjedočili dramatičnoj završnici.

Prva četvrtina završila se rezultatom 23:25 u korist Metalca, a sličan trend nastavio se i u drugoj četvrtini s 19:20. I treća i četvrta četvrtina bile su izjednačene, ali je Metalac uspio održati svoju minimalnu prednost, zaključivši utakmicu s jednim bodom više.

Heroj utakmice bio je Teri Armstrong iz Metalca, koji je postigao odlučujući koš nakon ofenzivnog skoka u posljednjim sekundama meča. Armstrong je bio i najefikasniji igrač utakmice s impresivnih 29 poena. Sava Lešić s 19 poena i Keni Daj s 10 poena također su dali značajan doprinos pobjedi Metalca.

S druge strane, košarkaši Novog Pazara pružili su snažan otpor. Stevan Karapandžić s 18, Marko Gutalj s 17 i Dedrik Bojd s 16 poena bili su najistaknutiji u timu domaćina. Elvis Harvi, pored 10 poena, imao je i 12 skokova, potvrđujući svoj status ključnog igrača.

Ovom pobjedom, Metalac je zauzeo osmu poziciju u KLS-u s omjerom 5/5, dok je Novi Pazar trenutno na 11. mjestu s omjerom 4/6. U sljedećem kolu, Novi Pazar gostuje ekipi Dinamika iz Beograda, dok će Metalac na svom terenu dočekati tim Džokera iz Sombora.