Hamad Međedović

Međedović ispada u drugom kolu Mastersa u Madridu

503

Teniser iz Srbije, Hamad Međedović, završio je svoj nastup na prestižnom Masters turniru u Madridu, ne uspevši da se plasira u treće kolo. Međedović, koji je u turnir ušao kao kvalifikant, izgubio je od Čeha Jiržija Lehečke sa 0:2 u setovima, rezultatom 5:7, 4:6.

Prilike za Međedovića da preuzme kontrolu nad mečom pojavile su se u desetom gemu prvog seta, gde je imao dve brejk šanse. Međutim, Lehečka, 30. nosilac turnira i 31. teniser na ATP listi, uspeo je da odbije ovaj napad i već u sledećem gemu preokrene rezultat u svoju korist, brejknuvši servis Međedovića i osvojivši prvi set.

Na početku drugog seta, Lehečka je nastavio sa snažnom igrom, napravivši rani brejk koji mu je omogućio da održi prednost do kraja meča. Međedović, iako borben do samog kraja, nije uspeo da uzvrati, te je meč završen posle samo sat i po igre.

Lehečka će se u narednom kolu suočiti sa Brazilcem Tijagom Monteiru, koji je takođe iznenađenje turnira, eliminisavši šestog favorita, Stefanosa Cicipasa iz Grčke, u prethodnom kolu.

Poraz Međedovića u Madridu predstavlja veliko razočaranje za mladog tenisera, ali i važno iskustvo u njegovoj karijeri na ATP turu, na kojem će sigurno nastojati da izgradi svoju igru i vrati se jači na buduće turnire.