Četvrtak, 14 Maja, 2026

Mladi talent iz Novog Pazara zablistao u Beogradu: Metin Ugljić osvojio prvo mjesto na međunarodnom takmičenju

Share

Novi Pazar ponovo ima razloga za ponos. Mladi pijanista Metin Ugljić ostvario je izvanredan uspjeh osvojivši prvo mjesto na 3. Međunarodnom muzičkom takmičenju „Odsviraj svoje snove“, održanom u Beogradu. Talentovani Metin briljirao je u disciplini klavir – predkategorija, gdje je osvojio visoku ocjenu od 95 poena i time zasluženo ponio prvu nagradu među velikim brojem učesnika iz različitih gradova i muzičkih škola.

Može biti slika sljedećeg: stablo i tekst

Metin je učenik klase profesorice Dijane Vujović, dok je stručni žiri radio u sastavu prof. Zlata Maleš, prof. Katarina Feodorović i prof. Milica Davinić. Organizator i pokrovitelj ovog međunarodnog muzičkog događaja bila je Međunarodna muzička škola „Eva“. Upravo ovakvi rezultati pokazuju koliko Novi Pazar ima talentovane djece koja svojim radom, disciplinom i ljubavlju prema umjetnosti postižu velike rezultate već u najranijem uzrastu.

Može biti slika sljedećeg: klavir

Ovaj uspjeh predstavlja ne samo lično priznanje za Metina Ugljića i njegovu porodicu, već i potvrdu kvalitetnog rada muzičkih pedagoga koji razvijaju nove generacije mladih umjetnika u Novom Pazaru. Nema sumnje da je pred ovim dječakom svijetla muzička budućnost, a njegov uspjeh u Beogradu još jednom je pokazao da talenti iz Sandžaka mogu ravnopravno stajati uz najbolje na međunarodnim scenama.

Slični članci

Local News