odbojkasi NP

Ništa od Superlige za Pazarce: Niš ostao u eliti

470

Niš, Srbija – U napetom revanšu plej-auta odbojkaškog prvenstva Srbije, ekipa iz Niša demonstrirala je sportsku dominaciju savladavši domaći tim iz Novog Pazara sa 3:1 u setovima. Utakmica je održana u Dvorani Sportske akademije Douš pred oko 200 posetilaca, gde su Nišlije potvrdile svoje mesto u Superligi.

Prvi set je bio jasna demonstracija snage Nišlija, koji su završili sa impresivnih 25:16. Iako su Pazarcima uspeli da uzvrate u drugom setu, zabeleživši 25:14, to nije bilo dovoljno da uzdrma stabilnost Niša koji je u naredna dva seta pokazao superioritet sa rezultatima 25:18 i 25:20.

Aleksa Šarović bio je nezaustavljiv sa 17 poena, dok su Paskal Ozokoje i Dušan Đokić takođe bili ključni za pobedu sa svojih 14, odnosno 12 poena. S druge strane, Samed Prušević se istakao kao najefikasniji igrač Pazara sa 21 poenom, a značajan doprinos dao je i Aleksa Ćibić sa 13 poena.

Ovaj uspeh Niša ne samo da osigurava njihov opstanak u eliti, već i šalje jasnu poruku o njihovoj odlučnosti i sposobnosti da se nose sa izazovima, čime su zacementirali svoju poziciju među najboljima u Srbiji.