Njemačka postala svjetski prvak u košarci nakon pobjede nad Srbijom

435

U nezaboravnom finalu Svjetskog prvenstva u košarci, njemačka reprezentacija osvojila je svoju prvu zlatnu medalju nakon što je pobijedila Srbiju s rezultatom 83:77.

Unatoč tome što je Srbija pokazala snagu i odlučnost na početku utakmice, Nijemci su uspjeli preokrenuti i održati vodstvo kroz veći dio meča. Srbija je na otvaranju stvorila prednost od 5:0, ali nije uspjela zadržati taj zamah do kraja prve četvrtine koja je završila s 26:23 u korist Srbije.

I druga četvrtina donijela je eksplozivnu košarku s obje strane. Međutim, snažna igra Dennisa Schrodera i Franza Wagnera omogućila je Njemačkoj da stigne do izjednačenja i ode na odmor s rezultatom 47:47.

Schroder i Wagner, koji su postigli impresivnih 14 poena u prvom poluvremenu, bili su ključni igrači za Njemačku, dok je Bogdan Bogdanović s 15 poena predvodio Srbiju.

No, drugo poluvrijeme bilo je sve o Nijemcima. Prikazavši izvanrednu košarku, stvorili su prednost od 12 poena, što su zadržali veći dio četvrtine. Iako se Srbija borila, smanjivši prednost na samo četiri poena u posljednjoj četvrtini, Njemačka je pokazala zašto je jedan od najjačih timova ovog turnira.

Schroder je završio utakmicu s 28 poena, dok je Wagner dodao još 19 poena. S druge strane, Aleksa Avramović postigao je 21 poen, a Bogdanović je dodao 17, ali je u drugom dijelu igre postigao samo dva.

Nakon osvajanja bronze prošle godine, Njemačka je ove godine napravila korak dalje i osvojila zlatnu medalju. Srbija, iako razočarana, može se ponositi srebrom, nastavljajući svoju tradiciju jakih nastupa na svjetskoj sceni.

Ovaj turnir ostat će upamćen po izvanrednim izvedbama, strastima na terenu i povijesnom trenutku za njemačku košarku. Njemački igrači, stručni štab i navijači sada imaju svako pravo slaviti ovu povijesnu pobjedu.