Novi Pazar ima šampionku Evrope u boksu: Zlatna Kuluhova!

557

Novi Pazar slavi: Kristina Kuluhova osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u boksu!

Novi Pazar, 28. april – U izuzetno uzbudljivoj borbi u finalu Evropskog prvenstva u boksu, koje se održalo u Beogradu, Kristina Kuluhova je postala šampionka Evrope u kategoriji do 63 kilograma. Ova talentovana bokserka iz Novog Pazara osvojila je zlatnu medalju pobedivši reprezentativku Rusije, Elenom Babičevom, podeljenom odlukom sudija.

Kuluhova, koja je rodom iz Rusije, došla je u Novi Pazar početkom godine zajedno sa svojim trenerom Alanom Bičenovim i nedavno dobila srpsko državljanstvo. Kao članica Bokserskog kluba Novi Pazar, Kuluhova je na ovom prvenstvu bila oslobođena prvog kola, što joj je dalo dodatno vreme da se pripremi. Njena putanja do zlata uključivala je pobedu nad Anom Julijom Jeni iz Švajcarske rezultatom 4:1 u četvrtfinalu, te impresivnu pobjedu 5:0 protiv Slovakinje Tamare Kubalove u polufinalu.

Ovaj turnir bio je posebno uspešan za Srbiju, jer su osim Kuluhove, zlatne medalje osvojile i Sara Ćirković u kategoriji do 54 kilograma te Natalija Šadrina u kategoriji do 60 kilograma. Srebrnu medalju u kategoriji do 48 kilograma osvojila je Kristina Nađ Varga.

Ovo veličanstveno postignuće Kristine Kuluhove, koje je unelo mnogo radosti u srca ljubitelja boksa u Novom Pazaru i šire, zasigurno je jedan od svetlih momenata ovogodišnjeg prvenstva.