Novi Pazar ostvario ubjedljivu pobjedu nad Radnikom 4:1

547

U impresivnom stilu, fudbaleri Novog Pazara su zabeležili ubedljivu pobjedu protiv Radnika sa 4:1 u gostujućem susretu drugog kola plej-auta Super lige Srbije. Susret u Surdulici je bio potpuno u znaku gostiju, koji su već u prvom poluvremenu postavili temelje za svoj trijumf.

Napadač Novog Pazara, Adetunđi Rasak Adešina, otvorio je rezultat u 25. minutu utakmice, što je dalo elan njegovoj ekipi. Samo šest minuta kasnije, Nikola Srećković je udvostručio prednost, naglašavajući taktičku superiornost svoje ekipe. U drugom delu meča, Pazarci nisu smanjivali tempo. Dragan Bojat je u 61. minutu dodatno učvrstio prednost, a Srećković je svojim drugim golom na utakmici potvrdio kvalitet i ambicije svoje ekipe.

Radnik je tek u završnici utakmice uspio da odgovori preko Borka Duronjića, koji je realizovao penal u 82. minutu, ublažavajući poraz svoje ekipe. Ovaj gol nije pokvario sveukupni utisak dominantne igre gostiju iz Novog Pazara koji su ovom pobjedom došli do 39 bodova i samog vrha plej-aut grupe Super lige.

Pazarci će se u narednom kolu suočiti sa ekipom Javora iz Ivanjice, dok će Radnik pokušati da se oporavi protiv beogradskog IMT-a. Oba tima teže ka konsolidaciji forme u ključnom trenutku sezone, sa nadama usmerenim ka daljim pobedama i boljem plasmanu.