Novi Pazar se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije pobjedom nad Inđijom

638

Fudbalski tim Novi Pazar ostvario je zapažen uspjeh plasmanom u četvrtfinale Kupa Srbije, nakon što su danas pobijedili ekipu Inđije rezultatom 3:2. Utakmica, koja se igrala u Inđiji, bila je puna dinamike i uzbuđenja.

Ekipa Novog Pazara dominirala je u prvom dijelu meča, postigavši tri gola i time postavila temelj za konačnu pobjedu. Nikola Bogdanovski je otvorio seriju golova u šestom minutu, a zatim se istakao Mitar Ergelaš sa dva brza pogotka. Ergelaš je najprije realizovao penal u 17. minutu, a potom uspješno zatresao mrežu protivnika i u 21. minutu.

Inđija, iako zaostajući sa 0:3, nije se predavala i uspjela je da smanji razliku dva puta u samo dva minuta. Uroš Kojić je postigao gol u 28. minutu, a Dragan Radosavljević je nastavio niz u 29. minutu, čime je utakmica dobila na neizvjesnosti.

Iako je Inđija pokušala da izjednači rezultat, Novi Pazar je uspio da sačuva prednost i time obezbijedi svoje mjesto u četvrtfinalu prestižnog Kupa Srbije. Ovaj meč je privukao oko 150 gledalaca, koji su mogli da uživaju u uzbudljivoj fudbalskoj predstavi.

Trenutni nosioci trofeja u Kupu Srbije su fudbaleri Crvene zvezde, ali Novi Pazar svojim igrama pokazuje da bi mogao biti ozbiljan konkurent u daljem takmičenju. Ova pobjeda predstavlja važan korak za tim Novog Pazara i njihove navijače, te se sa nestrpljenjem očekuje nastavak njihovog puta u Kupu Srbije.