Atletičari Atletske škole Novi Pazar ostvarili su izvanredan uspjeh na Ljetnom mitingu prijateljstva u Sremskoj Mitrovici, osvojivši ukupno pet medalja – dvije zlatne, srebrnu i dvije bronzane. Ovi mladi talenti još jednom su dokazali svoju dominaciju na atletskim stazama, donoseći radost i ponos svom klubu i gradu.
U trci mlađih pionira na 800 metara, Alen Sejdović se okitio zlatnom medaljom, trčeći impresivnim vremenom od 2:23,30 minuta. Sejdović je pokazao zrelost i snagu na stazi, ostavljajući konkurenciju daleko iza sebe.
Među najmlađim takmičarima, Mehmed Mušović, atletičar rođen 2014. godine, pobijedio je u trci na 200 metara sa vremenom od 30,92 sekundi. Srebro u istoj kategoriji pripalo je Ahmedu Ziljkiću, koji je stazu istrčao za 31,07 sekundi, pokazujući da budućnost atletike u Novom Pazaru ima svijetlu perspektivu.
Također, u konkurenciji dječaka rođenih 2013. godine na 200 metara, bronzana medalja otišla je u ruke Ahmeda Zukorlića, koji je postigao rezultat od 30,74 sekundi.
Ovi rezultati predstavljaju veliki uspjeh za novopazarsku atletiku i motivaciju za nastavak napornog rada pred naredna takmičenja. Ponosni sugrađani i treneri vjeruju da će ovi mladi sportisti nastaviti osvajati medalje i predstavljati grad na najbolji način.