Srijeda, 14 Januara, 2026

Oglasio se Mirnes Junuzović nakon hapšenja bivše supruge Selmire Softić

Share

Nakon javnog istupa Selmire Softić iz Srebrenika i tvrdnji koje je iznijela o porodičnom i institucionalnom odnosu prema njenom slučaju, oglasio se i njen bivši suprug, Mirnes Junuzović. U obraćanju za medije, Junuzović tvrdi da je proteklih godina, tokom razvoda i nakon raspada braka, prolazio kroz težak emocionalni period, ali da mu je najveća briga — sigurnost njihove maloljetne kćerke.

Junuzović navodi da je u braku proveo 13 godina te da je, uprkos svim neslaganjima koja su se pojavila između supružnika, nastojao, kako kaže, osigurati porodični život i stabilnost. Ističe da nikada nije bio prijavljivan niti procesuiran zbog nasilja u porodici, te da su nesuglasice između njega i Selmire, prema njegovim riječima, često bile interpretirane kao napadi.

  • “Prošao sam veoma težak period i osjećao sam se poniženo i ostavljeno. Ali uz moju curicu, moje roditelje i familiju, uspio sam ostati dostojanstven i sabran”, kazao je Junuzović.

Junuzović posebno ističe trenutak tokom razvoda kada je, kako kaže, Selmira Softić na advokatskom sastanku pristala da starateljstvo nad djetetom pripadne njemu. Navodi da je advokat prvobitno predložio zajedničko starateljstvo, ali da je Selmira zatražila nekoliko minuta da telefonski razgovara s nekim. “Nakon što se vratila, rekla je da se odriče starateljstva i da dijete predaje meni”, tvrdi Junuzović. Dokumentacija, kako dodaje, i danas glasi na njegovo ime.

Ističe da je, uprkos tome, omogućavao kćerki da ljeto provede kod majke, dao punomoć za odlazak na more, te da je dopuštao da dijete boravi kod Selmire kad god je ona to zatražila. Junuzović naglašava da je situacija eskalirala kada mu je, kako kaže, kćerka prenijela informacije koje su kod njega izazvale zabrinutost.

Ponavljajući da ne želi ulaziti u privatne detalje novog života svoje bivše supruge, navodi da želi provjeru sigurnosti djeteta u svakom okruženju u kojem boravi. “Postoji sud, policija i advokati. Želim da mi institucije garantuju sigurnost moje curice”, poručio je.

Komentirajući nedavno privođenje Selmire Softić u policijsku stanicu Srebrenik, Junuzović tvrdi da to nema nikakve veze s njim niti s njihovim djetetom.

  • “Policija radi svoj posao. Ja im se zahvaljujem jer su mi mnogo puta bili podrška u teškim trenucima. Oni odlučuju, kao i sud. To nije moja stvar niti ću se miješati u njen privatni život”, istakao je.

Junuzović završava porukom da nije protiv toga da kćerka ima i majku i oca u životu, ali da očekuje da se svi aspekti njenog boravka rješavaju institucionalno i u najboljem interesu djeteta.

  • “Ja nikome ne želim zlo. Želim samo sigurnost za moje dijete. Ostalo će sud riješiti”, zaključio je.

Slični članci

Local News