U bjelopoljskom selu Sokolac, strašan zločin potresao je Crnu Goru kada su brat i sestra pronađeni mrtvi u svojoj kući. Osumnjičeni za ovaj svirepi zločin, Alija B. (64), navodno je prethodno ručao sa žrtvama prije nego što ih je hladnokrvno ubio.
Policija je već 15 dana tragala za njim zbog ranije krađe vatrenog oružja, a sada je u bijegu nakon dvostrukog ubistva koje je šokiralo regiju.
Intenzivna policijska potraga
Policijske snage su brzo reagovale, postavljajući opsežnu operaciju u Vraneškoj dolini. Načelnik Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever”, Haris Đurđević, potvrdio je za TVCG da je sistem rada policije pojačan kako bi se osigurala sigurnost građana i uhvatio osumnjičeni. Angažovani su helikopter Ministarstva unutrašnjih poslova, dronovi i protuterorističke jedinice, dok su u potrazi uključeni i policijski psi.
Iz policije apelovali su na stanovnike Bijelog Polja, posebno na mještane Tomaševa, da budu oprezni i ostanu u svojim domovima. Naglašeno je da ni u kom slučaju ne otvaraju vrata nepoznatim osobama, s obzirom na opasnost koja prijeti. Policija poziva građane da prijave bilo koju informaciju koja može pomoći u lociranju osumnjičenog.
Šokantan događaj u mirnom selu
Prema prvim informacijama, ubica je viđen u selu Sokolac gdje se, prema navodima, skrivao prethodnih dana. Istraga je potvrdila da su tijela dvoje starijih ljudi pronađena sinoć u kući. Nezvanično, Alija B., koji je poznat kao povratnik u kriminalu, navodno je ručao sa bratom i sestrpm Milanka i Jovan Madžgalj, prije nego što je počinio ovaj zločin.
Područje je teško pristupačno, što dodatno otežava policijsku potragu. U akciji učestvuju policijske jedinice iz Mojkovca, Bijelog Polja i Pljevalja koje prilaze selu iz tri različita pravca – preko rijeke Tare, rijeke Ljuboviđe i sa prostora Stožera.
Poruka nadležnih
Tužiteljica Ljubica Caković iz Višeg tužilaštva u Bijelom Polju saopštila je da policija i tužilaštvo preduzimaju sve potrebne mjere kako bi slučaj bio rasvijetljen. „Za danas je planiran uviđaj,“ kazala je Caković za TVCG, dodajući da policija aktivno radi na lociranju osumnjičenog.
Crnogorska javnost uznemirena je događajem koji je uzdrmao mirne krajeve Bijelog Polja. Sa mnogim pitanjima i dalje bez odgovora, policija nastavlja potragu, dok stanovništvo ostaje u stanju pripravnosti, nadajući se brzom hapšenju dvostrukog ubice.
