Petak, 6 Februara, 2026

Potvrđena optužnica protiv Hajrudina i SevadaHusejnovića zbog napada na policajce

Share

Općinski sud u Kalesiji potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona protiv braće Hajrudina (51) i Sevada Husejnovića (52) iz Sapne, zbog sumnje da su počinili krivično djelo sprečavanja službene osobe u vršenju službene radnje.

Prema navodima iz optužnice, incident se dogodio 11. augusta ove godine, oko 20 minuta iza ponoći, na lokalnom putu u mjestu Nezuk. Policajci PS Sapna su izašli na teren nakon prijave o glasnoj muzici i pucanju iz vatrenog oružja.

Kako se navodi, Hajrudin Husejnović, koji ima i državljanstvo Republike Francuske, počeo je vrijeđati policajce, a potom prišao jednom od njih, uhvatio ga za košulju i udario u predjelu stomaka. Policajac je zadobio lake tjelesne povrede, a osumnjičeni se nastavio otimati prilikom lišavanja slobode.

Njegov brat Sevad je, u trenutku dok su službenici savladavali Hajrudina, prišao s leđa do jednog policajca, udario ga rukom u glavu i uhvatio za vrat, pokušavajući spriječiti hapšenje. Policajci su i njega savladali i lišili slobode.

Obojica su optuženi da su fizičkom silom pokušali spriječiti policajce u vršenju službene radnje i pri tome im nanijeli lake tjelesne povrede. Postupajući tužilac je predložio Općinskom sudu Kalesija produženje mjere pritvora u zakonskom roku.

Sud će uskoro zakazati ročište na kojem će odlučiti o prijedlogu tužilaštva.

Slični članci

Local News