Viši sud u Bijelom Polju izdao je potjernicu i odredio pritvor do 30 dana za Aliju Balijagića, osumnjičenog za dvostruko ubistvo koje se dogodilo 25. oktobra u selu Sokolac, opština Bijelo Polje. Prema izjavama, Balijagić je navodno iz lovačke puške usmrtio Milanku i Jovana Madžgalja, izazvavši šok i zabrinutost u lokalnoj zajednici.
Sudija za istragu Višeg suda u Bijelom Polju, Vukomir Bošković, postupio je po predlogu Višeg državnog tužilaštva i donio odluku o raspisivanju potjernice 29. oktobra, povjerivši sprovođenje Odjeljenju bezbjednosti Bijelo Polje. Istoga dana, Više državno tužilaštvo u Bijelom Polju saopštilo je da je pokrenuta istraga protiv Balijagića zbog sumnje da je počinio teško ubistvo i krivično djelo nedozvoljenog držanja i nošenja oružja i eksplozivnih materija.
Prema informacijama iz policije, Balijagić je 25. oktobra navodno došao do porodične kuće oštećenih, gdje je iz prozora dnevne sobe ispalio više hitaca iz vatrenog oružja, nanoseći povrede opasne po život. Nažalost, povrede su za Milanku i Jovana Madžgalja bile kobne.
“Uprava policije OB Bijelo Polje podnijela je krivičnu prijavu protiv okrivljenog zbog teškog ubistva i nedozvoljenog posjedovanja oružja,” navodi se u saopštenju, ističući da je oružje korišćeno bez dozvole.
Policija intenzivno traga za Balijagićem, a svi građani su pozvani da, ukoliko imaju informacije o njegovom kretanju, obavijeste nadležne organe kako bi se omogućilo njegovo privođenje pravdi i nastavak procesa.