Četvrtak, 9 Aprila, 2026

Ovo je svećenik koji je crkvenim zvonima slavio pobjedu BiH /VIDEO/

Share

U trenutku kada je fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila plasman na Svjetsko prvenstvo, slavlje se nije čulo samo na ulicama i trgovima – već i sa crkvenih zvonika. Upravo jedan takav prizor iz Gradačca osvojio je društvene mreže i izazvao lavinu pozitivnih reakcija širom regiona. Glavni akter ove nesvakidašnje priče je svećenik Stjepan Didak, koji je odlučio da na poseban način obilježi veliki sportski uspjeh Zmajeva.

Kako ističe, cijeli čin bio je vođen iskrenom emocijom i željom da podijeli radost sa sugrađanima.

– To je bio moj način da pokažem sreću i ponos. U tom trenutku, kada su zvona zazvonila, osjetila se posebna energija među ljudima. Ne treba se vraćati u prošlost, nego živjeti zajedno i radovati se uspjesima – poručio je Didak.

Dodaje kako u Gradačcu ljudi različitih vjera žive jedni uz druge, oslanjajući se na međusobno poštovanje i zajedništvo. Ovaj simboličan gest mnogi su protumačili kao snažnu poruku – da sport može ujediniti ljude bez obzira na razlike. Zvona koja su tog dana odjeknula nisu bila samo znak slavlja, već i podsjetnik na mogućnost suživota i međusobnog uvažavanja.

Posebno je zanimljivo da Didak aktivno učestvuje u sportskim aktivnostima – on igra za reprezentaciju svećenika Bosne i Hercegovine, koja redovno nastupa na međunarodnim takmičenjima. Video iz Gradačca brzo je postao viralan, a reakcije su uglavnom bile ispunjene emocijama i riječima podrške. Mnogi su ovaj čin opisali kao „sliku Bosne i Hercegovine kakva treba biti“.

U vremenu podjela, jedna jednostavna, ali iskrena gesta pokazala je koliko malo treba da se probudi osjećaj zajedništva – zvuk zvona koji je ujedinio grad. Pogledajte video ispod teksta.

Slični članci

Local News