Teška saobraćajna nesreća kod Ovčar Banje odnijela je živote Aleksandra M. (37) iz Tutina i Ane Radović (20) sa Zlatibora. Njihov automobil, Audi SQ, pronađen je rano jutros u betonskom propustu pored magistralnog puta Čačak–Požega, danima skriven od pogleda u dubokom, obraslom kanalu. U nesreći je poginuo mladi par koji je zajedno krenuo put Beograda.
Na mesto tragedije, neposredno nakon što su vatrogasci i ekipe hitne službe izvukle vozilo iz propusta, stiglo je i nekoliko automobila tutinskih registarskih oznaka. Iz njih je, prema riječima očevidaca, izašlo desetak do petnaest mladića koji su došli da isprate informacije o stradalom Aleksandru, svom sugrađaninu i prijatelju, potreseni viješću o njegovoj smrti.
Prema prvim nezvaničnim informacijama, upravo je Aleksandar M. (37) iz Tutina upravljao automobilom u trenutku nesreće, dok je Ana Radović (20) bila na mjestu suvozača. Njih dvoje su krenuli iz pravca Zlatibora, gdje je Ana živjela, prema Beogradu, gdje je studirala. Iz za sada neutvrđenog razloga, vozilo je u jednom trenutku sletjelo sa kolovoza i bočno upalo u betonski propust pored magistrale, na mjestu koje je gotovo nemoguće uočiti iz prolazećih vozila.

Istragu dodatno potresaju informacije o pozivima koji su upućeni nakon nesreće. Kako nezvanično saznaje „Blic“, Ana Radović je uspjela da uputi dva poziva sa svog mobilnog telefona – jedan na hitnu službu preko linije dostupne čak i kada je telefon zaključan, a drugi direktno hitnoj pomoći. Pored toga, iz samog automobila aktiviran je i „panik poziv“, SOS signal koji se automatski šalje u slučaju teškog sudara.
Upravo ti pozivi bili su ključni trag koji je policija pratila proteklih dana kako bi locirala moguće mjesto nesreće. Signal je upućivao na pravac između Čačka i Požege, ali je teren na kojem je vozilo završilo bio izuzetno nepristupačan i vizuelno sakriven, što je traganje otežalo.
Na licu mjesta, na fotografijama se vidi da je automobil bočno zaglavljen u uskom kanalu, okrenut na stranu, s dijelovima karoserije razbacanim po okolnom rastinju. Tek danas, nakon intenzivne pretrage terena, ekipa vatrogasaca-spasilaca uspjela je da dopre do vozila i potvrdi najteže informacije.
Porodice, prijatelji i javnost danima su se nadali drugačijem ishodu. Ana Radović poslednji put se čula sa bratom neposredno pred nesreću, dok je automobil prolazio kroz područje blizu Čačka. Nakon toga, njen telefon je, kako navode članovi porodice, bio dostupan još više od deset sati, što je dodatno zbunjivalo sve uključene u potragu.
Tragična smrt mladog para iz Tutina i Zlatibora potresla je čitavu Srbiju. Mladi ljudi, na početku zajedničkog puta, izgubili su život na mjestu gdje se nesreća nije mogla lako uočiti. Istraga će utvrditi tačan uzrok sletanja sa puta i trenutak kada su pozivi upućeni, ali bolna činjenica ostaje – Aleksandar M. i njegova djevojka Ana Radović nisu preživjeli.
