BIJELO POLJE – Teška saobraćajna nesreća koja se dogodila na putu Gubavac – Bistrica u mjestu Lozna Luka odnijela je dva života. Među stradalima je i Danilo Femić, funkcioner policije Republike Srbije i dugogodišnji rukovodilac u graničnoj policiji, dok je druga žrtva G. Jevrić. Prema informacijama do kojih je došla naša redakcija, nesreća se dogodila tokom noći kada je vozilo, iz za sada neutvrđenih razloga, sletjelo sa kolovoza i završilo u međuzoni obrasloj gustom vegetacijom, daleko od pogleda prolaznika.
Tragedija je otkrivena tek jutros oko 11 časova, kada je jedan mještanin, prolazeći tim područjem, slučajno primijetio smrskano vozilo u provaliji i odmah alarmirao nadležne službe. Na lice mjesta ubrzo su stigli pripadnici policije, ekipe Hitne pomoći i pripadnici Službe zaštite i spašavanja, ali su mogli samo konstatovati smrt dvojice muškaraca.
Vijest o pogibiji Danila Femića odjeknula je širom regiona, s obzirom na to da je riječ o poznatom policijskom funkcioneru Republike Srbije. Femić je obavljao odgovorne dužnosti u graničnoj policiji, a u posljednje vrijeme bio je angažovan i na rukovodećim poslovima u okviru regionalnih policijskih struktura.
Njegovo ime ranije se pojavljivalo u medijima u kontekstu bezbjednosnih i političkih dešavanja u regionu. Tokom prethodnih godina pominjan je u izvještajima koji su se odnosili na saradnju bezbjednosnih službi Srbije i Crne Gore, posebno u periodu ustoličenja mitropolita Joanikija Mićovića na Cetinju. Femić je bio poznat i javnosti u Crnoj Gori, gdje je više puta boravio službeno, a mediji su ranije podsjećali i na njegovo hapšenje 2009. godine zajedno sa grupom službenika graničnog prelaza Gostun zbog sumnji u koruptivne radnje. Taj slučaj godinama je bio predmet interesovanja javnosti.
Istražni organi trenutno utvrđuju kako je došlo do slijetanja vozila sa puta. Za sada nema zvaničnih informacija da li su neprilagođena brzina, umor vozača, loši uslovi na putu ili neki drugi faktor doveli do tragedije. Mještani Lozne Luke navode da je riječ o dionici puta koja zahtijeva dodatni oprez, posebno tokom noćnih sati, kada je vidljivost smanjena. Smrt Danila Femića i njegovog saputnika izazvala je brojne reakcije među kolegama, prijateljima i poznanicima, koji se putem društvenih mreža opraštaju od stradalih.
