Goran Stojanović, inspektor zadužen za borbu protiv narkotika u danilovgradskom Odjeljenju bezbjednosti, uhapšen je zbog sumnje da je umjesto hapšenja dilera sarađivao s njima, nabavljao marihuanu koju je preprodavao, dok je kokain dostavljao kriminalnim grupama za dalju distribuciju. Ova informacija, koja je izazvala šok u javnosti, otkrivena je nakon analize prepiski vođenih putem aplikacije Skaj, gdje se inspektor skrivao pod pseudonimom “Venom”.
Stojanović je, prema tvrdnjama, održavao bliske odnose s pripadnicima kavačkog klana, od kojih je dobijao instrukcije o tome koga hapsiti, a koga izbjegavati. Redovno ih je informisao o policijskim akcijama i odavao povjerljive informacije, uključujući identitete svojih kolega zaduženih za istrage. Ove aktivnosti su, kako se navodi, bile vođene isključivo radi lične koristi, pri čemu je manipulisao sistemom kako bi prikrio vlastite nezakonite radnje.
Posebno kompromitujući detalji otkriveni su u njegovoj komunikaciji s Milošem Mišurovićem, članom kriminalne grupe iz Podgorice. Prema sadržaju prepiski, Stojanović je dogovarao nabavku marihuane i kokaina, a često je direktno nudio svoje usluge. Tako je u jednoj poruci iz marta 2020. godine pitao: “Imaš li trave ođe i pošto je?”, nakon čega je tražio fotografije robe kako bi ih pokazao potencijalnim kupcima. U kasnijim porukama nudio je kokain, nazivajući ga “peruanski fleks”, i pregovarao o cijenama, naglašavajući da “kod njega nema ništa jeftino”.
Dalje, otkriveno je da je Stojanović ne samo sarađivao s kriminalcima već je direktno ugrožavao rad policijskih istraga. Njegove aktivnosti uključivale su odavanje identiteta kolega i namještanje lažnih optužbi kako bi skrenuo pažnju sa svojih nedjela. Takva razina korupcije izazvala je talas ogorčenja među građanima, ali i unutar policijskih struktura.
Ministarstvo unutrašnjih poslova je najavilo detaljnu istragu svih slučajeva u kojima je Stojanović bio uključen, dok su iz opozicionih redova upućeni zahtjevi za odgovornošću viših instanci. Javnost s pravom postavlja pitanja o duboko ukorijenjenoj korupciji u sigurnosnom sektoru i hitnoj potrebi za reformama koje bi spriječile ovakve zloupotrebe.
Slučaj inspektora Gorana Stojanovića ne predstavlja samo izolirani incident već simbolizira ozbiljan problem u sistemu koji bi trebao štititi građane od kriminala. Povjerenje u institucije značajno je poljuljano, a proces sanacije štete zahtijevat će ozbiljan i transparentan pristup kako bi se ponovo uspostavio integritet sistema i sigurnost građana.