Trijumf košarkaša Novog Pazara na otvaranju Košarkaške lige Srbije

417

U oštroj utakmici prvog kola Košarkaške lige Srbije (KLS), košarkaški tim Novi Pazar uspio je savladati ekipu Slobode u Užicu s rezultatom 90:83. Iako su domaći igrači pokazali zavidnu borbenost, gostujući tim je uspio zadržati vođstvo i odnijeti pobjedu u četvrtom periodu, ostvarivši bolji rezultat u svakoj četvrtini.

Igrač koji se istakao u završnim trenucima meča, bio je Nemanja Nikolić, čije precizno šutiranje u posljednja dva minuta donijelo je ključnu prednost ekipi Novog Pazara. Nikolić je najprije postigao važnu trojku, a potom realizirao i dva slobodna bacanja, čime je svoj tim doveo do prednosti od devet poena (80:89).

Najbolji u redovima Pazaraca bio je Dedrik Bojd s 16 postignutih poena. Pratili su ga Nikolić i Elvis Harvi sa 14 poena, pri čemu je Harvi dodao i osam uhvaćenih lopti, doprinoseći tako u odlučujućim momentima utakmice. Lazar Stanković postigao je 13 poena, dok je Ognjen Miculović dodao 11 poena za Novi Pazar.

U ekipi Slobode iz Užica, Mihailo Mušikić bio je najefikasniji sa 16 poena, dok je Luka Aksentijević postigao 14 poena. Džejlen Finč upisao je 11 koševa i šest asistencija. Solidne učinke u timu Slobode pružili su i Petar Bogićević sa 11, Aleksa Ćubić i Đorđe Božić sa po deset koševa, a Ćubić je zabilježio i osam skokova.

U predstojećem kolu KLS, košarkaši Novog Pazara dočekuju ekipu kragujevačkog Radničkog na svojem terenu, dok će Sloboda gostovati Džokeru iz Sombora. Ovaj meč pružio je zanimljiv uvid u formu timova na samom početku lige, a naredni susreti pokazat će da li će Novi Pazar uspjeti nastaviti s pobjedničkim nizom, dok će Sloboda tražiti šansu za popravljanje utiska i prve poene u ligi.