VELIČANSTVEN GOL IZ SLOBODNJAKA ZA PAZARCE! (VIDEO)

839

Spartak je poražen u Novom Pazaru. Iako su “golubovi” imali prednost, domaćin je preokrenuo u svoju korist i osvojio bodove.

Fudbaleri Spartak ostali su bez bodova u 26. kolu Linglong Superlige Srbije. Subotičani su poraženi u Novom Pazaru sa 2:1 od domaćeg tima. I pored prednosti i dobr igre Subotičani su nakon dva primljena gola posle prekida poraženi na Gradskom stadionu u Novom Pazaru.

Od početka utakmice igralo se otvoreno. Domaći tim je u dva navrata zapretio, ali se istakao golman Dujmović dobrim intervencijama, a onda je u 15. minutu Spartak stigao do prednosti. Posle brze kontre Nikola Srećković je nadmudrio odbranu Novog Pazara i matirao Drobnjaka za 0:1. Nakon primljenog gola domaćin se trgao i igra se preselila pred kazneni prostor Subotičana. Prvo je Dragutinović šutirao preko gola, a onda je dobru priliku na sreću „golubova“ propustio Aganspahić. Ipak se pritisak Novopazaraca isplatio u 25. minutu. Nakon prekida domaćin je izjednačio. Tomić je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, a u šesnaesetrcu se najbolje snašao Aganspahić i glavom loptu plasirao u dalji ugao za 1:1.

U nastavku utakmice igralo se izjednačeno do 63. minuta kada su igrači Novog Pazara prokrenuli rezultat u svoju korist. Posle slobodnog udarca Mijić je doveo svoj tim u vođstvo od 2:1. Pokušavali su igrači Spartaka da stignu bar do izjednačenja, ali se domaćin odlično branio i sačuvao stečenu prednost koja im je donela tri boda.

Novi Pazar – Spartak 2:1 (1:1)
Aganspahić 25’, Mijić 63’ – Srećković 15’

Novi Pazar: Drobnjak, Vlajković, Kiković (Kovačević),Tomić, Dragutinović (Stoiljković), Blagojević (Pešukić), Mijić, Aganspahić (Islamović), Gigić (Delimeđac), Sise, Kojić.

Spartak: Dujmović, Šimura, Ivančević, Tekijaški, Vidović, Vidaković (Branković), Đurasović (Šormaz), Savković (Vujanović), Tufegdžić (Rajović), Srećković (Furtula), Bijelović.

U narednom kolu Spartak ponovo gostuje. Subotičani igraju u Novom sadu sa ekipom Proletera, a pre toga u četvrtak ih čeka utakmica četvrtfinala kupa sa Vojvodinom na Gradskom stadionu od 15 časova