Četvrtak, 15 Maja, 2025

(VIDEO) Dodik “BJEGUNAC” objavio snimak iz Moskve

Share

Milorad Dodik, predsjednik entiteta Republika Srpska i osoba optužena pred pravosudnim institucijama Bosne i Hercegovine, stigao je u Moskvu, što je sam potvrdio putem objave na društvenoj mreži X (bivši Twitter).

U objavi je podijelio video snimak posjete memorijalnom kompleksu „Neznanom junaku“, mjestu koje tradicionalno posjećuje prilikom svakog boravka u ruskoj prijestolnici. U snimku Dodik, vidno impresioniran ambijentom, govori o važnosti mjesta i historijskom kontekstu Drugog svjetskog rata.

  • – Svaki moj boravak u Moskvi počinjem posjetom spomeniku Neznanom junaku kako bih odao počast 28 miliona stradalih građana Sovjetskog Saveza tokom Drugog svjetskog rata – rekao je Dodik.


Dodik je ovom prilikom najavio da će ponovo boraviti u Moskvi 9. maja, povodom obilježavanja 80. godišnjice pobjede nad fašizmom, na poziv predsjednika Ruske Federacije Vladimira Putina.

Njegov boravak u Rusiji dolazi u trenutku kada se protiv njega u Bosni i Hercegovini vodi sudski proces zbog nepoštovanja odluka visokog predstavnika, a vlasti Republike Srpske, koje predvodi, nastavljaju s politikom približavanja Moskvi.

Video snimak izazvao je različite reakcije na društvenim mrežama, a dio javnosti ocijenio je da Dodik više podsjeća na nespremnog turističkog vodiča nego na državnog zvaničnika.

Slični članci

Local News