utakmica njemacka

(VIDEO) HAOS U NJEMAČKOJ 155 policajaca povrijeđeno u neredima na fudbalskoj utakmici

960

Berlin – Najmanje 155 policajaca je povrijeđeno u navijačkim neredima koji su izbili tokom utakmice četvrte njemačke fudbalske lige između Dinama iz Berlina i Energi Kotbusa, potvrdila je berlinska policija. Sukob je eskalirao tokom prvog poluvremena, što je dovelo do prekida meča u 20. minuti.

Izvještaji iz policije otkrivaju da su povrede nastale nakon što su policijske snage upotrijebile suzavac kako bi obuzdale nasilje, što je dovelo do povrijeđivanja 43 gradskih i 73 federalna policajca od posljedica udisanja. Osim toga, 28 federalnih policajaca je fizički napadnuto, dok je 11 zadobilo povrede od pirotehničkih sredstava.

Njemački dnevnik “Bild” izvještava da je uhapšeno 74 navijača, a protiv 62 su podnesene krivične prijave zbog narušavanja mira, fizičkih napada na organe reda i pružanja otpora prilikom hapšenja.

Utakmica je prekinuta nakon što su navijači Dinama zapalili šalove i zastave sa oznakama rivala. Sukobi su se nastavili i poslije završetka meča, koji je rezultatom 2:0 pripao Energi Kotbusu. Pogledajte video ispod teksta.