Naša redakcija primila je dramatičan video snimak, koji nam je poslala majka dječaka koji je danas preživio napad čopora pasa lutalica u naselju Lug. Incident se dogodio u ulici Miloša Obilića, u blizini osnovne škole Cana, i izazvao je uznemirenje u ovom novopazarskom naselju.
Majka je odlučila podijeliti svoje iskustvo s nadom da će nadležni konačno preduzeti potrebne mjere kako bi se ovakvi incidenti spriječili.
Dječaka je od napada spasio vozač automobila marke Passat, koji je naišao u pravom trenutku i automobilom rastjerao pse, čime je spriječena moguća tragedija. Iako dječak nije pretrpio fizičke povrede, njegova majka ističe da je događaj ostavio trajne psihičke posljedice.
“Molim vas, objavite snimak jer mi je dijete danas napadnuto, ali hvala Bogu nije imao ugriz. Cijela trenerka mu je pocijepana, a sreća da je naišao ovaj čovjek s autom, ko zna šta bi bilo. Ne trebam vam govoriti koliko se prestravio poslije ovoga. Ovo će biti trauma za cijeli život. Došli smo u situaciju da djecu ne smijemo poslati u školu, i molimo se da stignu živa i zdrava, jer neko ko je plaćen ne radi svoj posao. STRAŠNO je šta rade, iako smo više puta prijavili, ništa nije urađeno. Snimak sve govori,” poručila je uznemirena majka.
Ovaj slučaj ponovno otvara pitanje sigurnosti građana u naseljima gdje se sve češće pojavljuju čopori pasa lutalica. Uprkos brojnim prijavama nadležnim službama, problem ostaje neriješen, a građani se osjećaju nesigurno, posebno kada je u pitanju sigurnost djece.
- Poziv na hitnu reakciju
Ovo nije prvi put da se stanovnici Novog Pazara suočavaju s problemom pasa lutalica, no nakon ovog incidenta, mnogi apeluju na hitnu reakciju nadležnih organa kako bi se osigurala sigurnost svih građana, a posebno djece koja svakodnevno prolaze kroz opasna područja na putu do škole.
Stanovnici naselja Lug traže brzu intervenciju kako bi se spriječili daljnji incidenti, te se nadaju da će nadležne službe konačno poduzeti konkretne korake kako bi se riješio ovaj dugogodišnji problem. Pogledajte video snimak ispod teksta.