Mještani ulica Save Kovačevića i Podbijelje bb obratili su se redakciji portala Sandžak Danas tvrdeći da su već duže od 24 sata bez električne energije, dok su pojedini dijelovi ostali i bez vode, što je dodatno otežalo svakodnevni život građana.
Prema riječima stanovnika ovih naselja, do prekida u snabdijevanju električnom energijom došlo je juče oko 15 časova i 30 minuta, nakon čega struja nije ponovo uspostavljena. Građani navode da su zbog dugotrajnog nestanka električne energije mnoge namirnice u domaćinstvima propale, dok porodice sa djecom i stariji stanovnici posebno teško podnose trenutnu situaciju.
Pored ulica Save Kovačevića i Podbijelja, problemi sa nestankom struje prijavljeni su i u dijelovima naselja Hotkovo, Izbice, Potbjelje, Netvrđe, Trnava i Svojbor. Mještanin naselja Podbjelje, Amar Rebronja, za Sandžak Danas kaže da su građani ogorčeni zbog izostanka bilo kakve informacije nadležnih službi.
„Od juče smo bili u potpunom mraku. Ljudi nisu znali šta se dešava, telefoni se nisu javljali, a mnogima su se pokvarile namirnice u frižiderima i zamrzivačima. Poseban problem bio je što je dio naselja ostao i bez vode, jer pumpe ne mogu raditi bez električne energije. Tek danas oko 12 časova i 40 minuta ponovo je došla struja, pa je nakon toga normalizovano i vodosnabdijevanje u dijelu naselja“, izjavio je Rebronja.
Građani tvrde da su tokom dana više puta pokušavali da stupe u kontakt sa dežurnim službama Elektrodistribucije Srbije, ogranak Novi Pazar, ali bez uspjeha, jer se na dostupne brojeve niko nije javljao. Situacija je posebno teška u brdskim dijelovima naselja, gdje zbog nestanka električne energije ne rade pumpe za vodu, pa su brojna domaćinstva ostala bez osnovnih uslova za život. Mještani apeluju na nadležne institucije da hitno reaguju i što prije uspostave normalno snabdijevanje električnom energijom i vodom, kako bi se spriječile dodatne štete i problemi za stanovništvo.
