fk tutin

Visoka pobjeda fudbalera Tutina

593

Fudbaleri Tutina su u 24. kolu Šumadijsko-raške zone rutinskom igrom pobijedili ekipu Slobode iz Grbice kod Kraljeva čak sa 7:1, a mogli su dati bar još 3-4 gola.

Najbolji strijelac Tutina Admir Kecap se odmarao, a u prvom poluvremenu su na klupi bili starteri Irfan Vusljanin, Mirsad Brunčević, Ertan Marovac, Nemanja Radojević…

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 3:1 za Tutin, a golove za domaćina su postigli Dino Skenderović, Aleksa Denković i Benjamin Kurtanović. Euro gol za goste, sa preko 30 metara postigao je Stefan Jovanović.

U drugom poluvremenu su ušli u igru Vusljanin, Brunčević i Marovac, te Stojanović, a plavi pritisli goste i postigli još 4 gola. Prvo je zatresao mrežu gostiju Stojanović, onda je na 5:1 povećao Mersudin Hot, a na 6:1 povećao iskusni Marovac. Tačku na goleadu 7:1 je stavio Dino Skenderović.

Tutin za vikend gostuje u Korićanima, nadomak Kragujevca. Sve osim pobjede. Sve osim pobjede Tutina bi bila katastrofa i senzacija. U klubu su odlučili da pobjede domaćina i sve je podređeno tom cilju.

Povratak u treći rang takmičenja, Srpsku ligu, je realno potpuno izvjestan i nema opuštanja.

Jošanica iz Novog Pazara vrijeba svaku grešku.