Voždovac odnosi pobjedu nad Novim Pazarom u borbi za ostanak u Super ligi

369

Fudbaleri Novog Pazara nisu uspjeli iskoristiti domaći teren u prvom kolu plej-auta za ostanak u Super ligi Srbije, izgubivši od Voždovca rezultatom 0:1. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti kada je Žunior Flemings zatresao mrežu Novog Pazara, donoseći Beograđanima tri veoma važna boda.

Utakmica je bila napeta do samog kraja, posebno nakon što je Novi Pazar u 81. minuti ostao sa deset igrača na terenu zbog crvenog kartona koji je zaradio Ebenezer Anan. Ovo isključenje dodatno je otežalo situaciju za domaći tim, koji je već bio pod pritiskom rezultata.

Pored fudbalskog nadmetanja, Gradski stadion u Novom Pazaru okupio je oko 1.500 navijača, koji su do posljednjeg trenutka bodrili svoj tim u nadi za boljim ishodom. Sa ovim porazom, Novi Pazar ostaje na desetom mjestu sa 36 bodova, dok Voždovac zauzima dvanaesto mjesto sa tri boda manje.

U narednom kolu, Novi Pazar će kao gost nastupiti protiv Radnika, dok će Voždovac biti domaćin ekipi Spartaka, što će biti još jedna prilika za timove da poboljšaju svoje pozicije u borbi za ostanak.