Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru sinoć su imali pune ruke posla tokom redovne kontrole saobraćaja. U okviru ove akcije, iz saobraćaja su isključena dvojica vozača zbog vožnje pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, što predstavlja ozbiljan prekršaj i opasnost za sve učesnike u saobraćaju.
Prvi slučaj zabeležen je u Tutinu, gde je policija zaustavila dvadesetčetvorogodišnjeg vozača automobila marke “Golf”. Tokom rutinske kontrole, utvrđeno je da je vozač bio pod dejstvom amfetamina, snažnog stimulansa koji može značajno uticati na sposobnost upravljanja vozilom. Pored toga, ustanovljeno je da ovaj vozač nikada nije položio vozački ispit, što dodatno otežava njegov prekršaj. Ovaj mladić je odmah isključen iz saobraćaja, a protiv njega je podneta krivična prijava.
Drugi vozač, dvadesetogodišnji muškarac iz Novog Pazara, zaustavljen je dok je upravljao automobilom marke “Audi”. Analize su pokazale prisustvo kokaina, amfetamina i metamfetamina u njegovom organizmu, što je kombinacija psihoaktivnih supstanci koja može izazvati ozbiljne promene u percepciji, koordinaciji i reakcijama. Da stvar bude još gora, ispostavilo se da je vozaču istekla vozačka dozvola, te je i on isključen iz saobraćaja. Protiv njega će takođe biti podneta odgovarajuća prijava.
Vožnja pod uticajem droga ne ugrožava samo vozače, već i sve ostale učesnike u saobraćaju. Policija apeluje na sve vozače da budu odgovorni i da ne dovode u opasnost svoje živote i živote drugih ljudi.
Uprkos povećanim kontrolama, policija u Novom Pazaru nastaviće sa pojačanim nadzorom saobraćaja kako bi se smanjio broj ovakvih incidenata i unapredila bezbednost na putevima.