Petak, 9 Maja, 2025

Vulin o Abazoviću: Još malo pritiska i priznao bi da je Dušan, a ne Dritan

Share

Beograd – Potpredsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin reagovao je oštro na izjavu lidera Građanskog pokreta URA i bivšeg premijera Crne Gore Dritana Abazovića, koji je nedavno izjavio da bi osoba koja je naredila upotrebu zvučnog oružja protiv mirnih demonstranata trebala odgovarati zakonski, ocijenivši da iza takvih postupaka „stoji potpis režima“.

U svom komentaru, koji je prenio portal “Borba”, Vulin nije birao riječi:

  • „Šibicar ostaje šibicar. Kada je spletom okolnosti, i naravno nakon što je izdao Srbe u Crnoj Gori, Dritan Abazović postao premijer Crne Gore, posjetio je Beograd i tada je, kako samo kukavica može, cvilio da se ukine pojačana kontrola na ulasku u Srbiju za crnogorske poslanike koji su glasali za rezoluciju o Srebrenici kojom se Srbija proglašava genocidnom“, naveo je Vulin.

Dodao je da je Abazović tada, prema njegovim riječima, tražio da se olakša prelazak granice kako bi poslanici mogli bez problema „obilaziti imovinu i ubirati prihode“ u Srbiji.

„Da smo ga još malo držali na režimu pojačane kontrole, povukao bi i priznanje Kosova i ispovijedio se da nije Dritan, već Dušan“, zaključio je Vulin, ponavljajući: „Šibicar ostaje šibicar“.

Do sada nije bilo zvanične reakcije iz kabineta Dritana Abazovića na Vulinove tvrdnje.

Slični članci

Local News