Stanovnike beogradskog naselja Banovo brdo jutros je potresao stravičan zločin u kojem je, prema prvim informacijama iz istrage, žena M.P. (67) usmrtila svog supruga Z.P. (76) u njihovom stanu.
Prema nezvaničnim saznanjima, osumnjičena je tokom svađe polomila drvenu stolicu, a zatim nogar od stolice zarila muškarcu direktno u predjelu srca. Nakon zločina navodno se zaključala u stanu, zbog čega su vatrogasci morali nasilno da otvore vrata kako bi policija mogla da uđe. Policajci koji su prvi stigli na lice mjesta zatekli su jeziv prizor – tijelo muškarca u lokvi krvi i tragove borbe po cijelom stanu. Osumnjičena žena pronađena je pored tijela i odmah je uhapšena.
Uviđaj u stanu trajao je satima, dok su pripadnici policije i forenzičari Višeg javnog tužilaštva u Beograd prikupljali dokaze i utvrđivali okolnosti zločina. Komšije kažu da su rano jutros čuli galamu, lomljavu i zapomaganje iz stana supružnika, nakon čega su pozvali policiju.
– Svađe su se i ranije čule iz njihovog stana, ali jutros je bilo strašnije nego ikada. Čula se jaka buka, kao da se sve ruši – ispričao je jedan od stanara zgrade.
Prema riječima komšija, policija je i ranije intervenisala zbog prijava nasilja u toj porodici.
– Pričalo se da je prije godinu dana jurila muža nožem po stanu i da je tada napala čak i policajce koji su došli po prijavi komšija. Ljudi su zazirali od nje i izbjegavali bilo kakav sukob – tvrdi jedan od komšija.
Stanari zgrade navode da su svi ostali u šoku nakon tragedije, ističući da su se bojali konflikata koji su često dolazili iz stana supružnika, ali da niko nije mogao da nasluti ovako brutalan ishod. Istraga o motivu ubistva i dalje je u toku, a osumnjičenoj je određeno zadržavanje nakon čega će biti saslušana u nadležnom tužilaštvu.
