Dženaza Husu Patkoviću, samohranom ocu četvero djece, klanjana je danas na mezarju u Ljubiću kod Viteza. Nakon vijesti da je ovaj 48-godišnjak sinoć sebi vješanjem oduzeo život, Ljubić je okovan tugom, ali i cijela viteška zajednica.
Huso se borio da prehrani svoju djecu, a za ovu su obitelj već nekoliko puta organizirane humanitarne akcije.
Tijekom jedne od akcija koju su proveli dobri ljudi Patkovići su dobili novi dom, jer je kuća u kojoj su do tada živjeli bila neuvjetna.
Članovi Humanitarne organizacije “Dirhem” i grupa travnika humanista 2020. godine pokrenuli su akciju s ciljem obnove kuće obitelji Patković.
Kako se tada javljalo, djeca su zajedno s ocem živjela u vrlo lošim uvjetima, u kući s lošim električnim instalacijama, u vlažnoj kući, bez kupaonice.
Otac je bio jedini skrbnik mališana i nije im mogao pružiti sretnije djetinjstvo.