Baraž na vidiku: Novi Pazar pobjedio Novi Sad bez izgubljenog seta

188

U uzbudljivom susretu 19. kola Prve lige Srbije, odbojkaši Novog Pazara pokazali su nadmoć nad domaćinom, ekipom Novog Sada, ostvarivši uvjerljivu pobjedu od 3:0 u setovima. Utakmica, odigrana u sportskom duhu u Novom Sadu, bila je iznimno značajna za obje ekipe u kontekstu njihovih težnji za ulazak u Superligu.

Tim vođen Eldanom Novalićem sjajno je igrao na terenu, demonstrirajući visok nivo vještine i timskog duha. Prvi set završen je rezultatom 25:19 u korist gostiju, što je postavilo ton za ostatak meča. Iako su naredni setovi bili nešto izjednačeniji, Novi Pazar je uspio zadržati svoj zamah, osvajajući drugi set s 25:23 i treći s 25:16.

Ovom pobjedom, Novi Pazar se čvrsto pozicionirao u zoni baraža za Superligu, s impresivnim omjerom od 15 pobjeda i samo 4 poraza. S druge strane, Novi Sad se nakon ovog poraza nalazi na četvrtom mjestu tablice, s ukupnim učinkom od 12 pobjeda i 7 poraza.

Sljedeći izazov za Novi Pazar bit će derbi 20. kola, gdje će na domaćem terenu dočekati ekipu Spartaka iz Ljiga. Spartak, također s omjerom od 15/4, predstavlja direktnog konkurenta u borbi za sami vrh tablice. Ova utakmica se iščekuje s velikim nestrpljenjem, jer bi mogla značajno utjecati na konačne plasmane u ligi.

S druge strane, Novi Sad se priprema za gostovanje ekipi Dunav Voleja, gdje će tražiti priliku da poboljša svoju poziciju i zadrži nadu za ulazak u baraž.

Izuzetno je važno naglasiti da su obje ekipe pokazale zavidnu razinu igre, ali je Novi Pazar ovom pobjedom potvrdio svoje ambicije i želju za napretkom u elitni rang natjecanja. Predstojeće kolo donosi nove izazove, ali jedno je sigurno – ljubitelji odbojke mogu očekivati još mnogo uzbudljivih trenutaka do kraja sezone.